Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Diplomaté běželi pro dobrou věc
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diplomaté běželi pro dobrou věc

 

Přes čtyřicet týmů velvyslanectví a Ministerstva zahraničních věcí ČR se postavilo ve středu 26. června 2019 na start již čtvrtého ročníku Diplomatického poháru 2019/Diplomatic Cup 2019. Štafetový závod čtyřčlenných družstev na 4x5 km se konal v pražském parku Stromovku. Díky této sportovně-charitativní akci se podařilo získat prostředky ve výši 30.600 korun pro organizaci Světlo pro svět, která se věnuje prevenci a léčbě slepoty v rozvojových zemích.

V klání amatérských běžců obsadily první a třetí místo štafety Ministerstva zahraničních věcí ČR. Ceny vítězům Diplomatického poháru předala choť ministra zahraničních věcí Iva Petříčková.

Vedle sportovního zážitku a neformální atmosféry měla akce také charitativní rozměr. Diplomaté běželi pro dobrou věc, a to pro neziskovou organizaci Světlo pro svět, která byla hlavním charitativním partnerem Diplomatického poháru. Díky závodu se podařilo získat prostředky ve výši 30 600 korun pro organizaci Světlo pro svět. Tato částka bude použita na operace očí, a pomyslně tak navrátí světlo do života pacientům v rozvojovém světě. MZV ČR touto cestou děkuje všem dárcům.

Diplomatic Cup 2019 byl součástí štafetového běhu Pražská štafeta 4x5. Hlavním organizátorem Diplomatic Cup 2019 je vedle MZV společnost RunCzech, největší pořadatel běžeckých akcí v ČR.

galerie

Diplomaté běželi pro dobrou věc

.