Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Česká republika se zapojí do modernizace zambijského zdravotnictví
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika se zapojí do modernizace zambijského zdravotnictví

 

Náměstek Martin Tlapa dne 5. srpna 2019 jednal se stálou tajemnicí ministerstva zdravotnictví Zambie s cílem představit Českou republiku jako významného světového výrobce zdravotnické techniky a zprostředkovat českým firmám přístup do projektů na modernizaci zambijského zdravotnictví.

Zambie v následujících pěti letech plánuje výstavbu čtyř zcela nových specializovaných nemocnic s více než dvěma tisíci nových lůžek, postupně se také připravuje modernizace stávajících nemocnic. S cílem podpořit šance českých firem uspět v tendrech na vybavení těchto zařízení se náměstek Martin Tlapa sešel se stálou tajemnicí zambijského Ministerstva zdravotnictví paní Kakulubelwou C. Mulalelo. Ta do Česka přicestovala spolu s delegací zástupců tří zambijských nemocnic.

Během své čtyřdenní návštěvy zambijská delegace navštíví kromě ministerstev zahraničních věcí a zdravotnictví také Fakultní nemocnici Motol a Institut Klinické a Experimentální Medicíny. Hlavním hostitelem ale budou firmy sdružené v české Asociaci výrobců a dodavatelů zdravotnické techniky, jmenovitě firmy Linet, TSE, MZ Liberec, Ego Zlín, Biovendor a Bloc.

Cestu zambijské delegace zorganizovalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie. Hlavním záměrem této iniciativy je představit zambijským partnerům české firmy, které vyvíjejí, vyrábí a exportují zdravotnickou techniku na světové úrovni za dostupné ceny a s bezproblémovým nasazením i v komplikovaných afrických podmínkách včetně dostupného servisu.

.