Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tlapa přijal ministra dopravy a ministra silnic a dálnic Ghany
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa přijal ministra dopravy a ministra silnic a dálnic Ghany

 

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa se dne 6. srpna 2019 setkal s ministrem silnic a dálnic Kwasi Amoak-Attahem a ministrem dopravy Kwaku Oforim Asiamahem. Tématy jednání byly možnosti rozvoje česko-ghanských vztahů, bezpečnostní situace v regionu a prohlubování ekonomické a obchodní spolupráce.

Předmětem rozhovoru byla stavba 200 malých a středních ocelových mostů a možnosti realizace tramvajového systému pro druhé největší město Ghany Kumasi za přispění českých technologií. ,,Velmi oceňuji zvýšenou intenzitu vzájemných ekonomických vztahů s Ghanou, která představuje model stabilní demokracie nejenom pro západní Afriku,” uvedl náměstek Tlapa. Návštěva ministrů navazuje na úspěšná jednání s náměstkem ministra pro železniční rozvoj v dubnu a ministryní pro gender v květnu tohoto roku.

V letošním roce si Česká republika a Ghana připomínají 60. výročí navázání diplomatických styků. Z ekonomického pohledu patří Ghana dlouhodobě mezi naše největší obchodní partnery subsaharské Afriky, který nabízí četné příležitosti pro české investice.

V rámci této návštěvy se ministři setkají s náměstkem ministra obchodu a průmyslu Vladimírem Bärtlem, náměstkem ministra dopravy Tomášem Čočkem a zástupci EGAP a ČEB.

galerie

Náměstek Tlapa přijal ministra dopravy a ministra silnic a dálnic Ghany

.