Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček se účastnil přeshraničního cvičení záchranářů v Sasku
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček se účastnil přeshraničního cvičení záchranářů v Sasku

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v sobotu 24. srpna 2019 zúčastnil prvního saského Zemského cvičení ochrany před katastrofami, na němž se podílely i české záchranné služby a další instituce.

Rozsáhlé cvičení „Schöna 2019“ připravilo záchranářům simulaci zasažení osobního vlaku přírodní katastrofou s více než 300 zraněnými. „Hlavní tíha záchrany životů a majetku leží v případě katastrof na záchranných složkách, na jejich schopnostech, bezvadné koordinaci, rychlé komunikaci a bezchybném rozhodování. Jsem velmi rád, že letošního Zemského cvičení se účastní i záchranné služby z České republiky. Při záchraně životů nesmí být hranice překážkou,“ uvedl během cvičení ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Ministr Petříček se cvičení zúčastnil na pozvání saského státního ministra Olivera Schenka, s nímž ještě před zahájením cvičení podnikl přátelskou cyklistickou jízdu v oblasti Krušných hor. Oba ministři svým neformálním setkáním potvrdili výborné česko-saské vztahy a současně se seznámili s potenciálem, ale i problémy Krušnohoří. „Úspěch zápisu ´Montánního regionu Krušnohoří´ na seznam UNESCO chápeme i jako náš společný závazek pečovat o toto unikátní kulturní dědictví,“ uvedl ministr Petříček.

Po skončení celodenního programu, že česko-saská spolupráce má potenciál se stát vzorem pro přeshraniční spolupráci ve střední Evropě.

.