Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček jednal s předsedou Dolní komory japonského Parlamentu Tadamori Oshimou
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček jednal s předsedou Dolní komory japonského Parlamentu Tadamori Oshimou

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v úterý 3. září 2019 setkal s předsedou Dolní komory Parlamentu Japonska Tadamori Oshimou. Hlavními tématy jednání byly japonské investice v České republice, výročí navázaní česko-japonských diplomatických vztahů i nadcházející letní olympijské hry, které se příští rok uskuteční v Tokiu.
 

Ministr Petříček v průběhu setkání ocenil úroveň současných vztahů mezi Českou republikou a Japonskem a poděkoval předsedovi Oshimovi za jeho dlouhotrvající podporu při jejich rozvoji. Vyzdvihl rovněž význam japonských investic a poukázal i na důležitost spolupráce Evropské unie a Japonska v rámci podpory volného obchodu.

„Olympiádu v roce 2020 a EXPO v roce 2025 považuji za dvě obrovské příležitosti, jak propojit vzájemnou kulturu a obchod. S panem předsedou jsme hovořili i o zřízení přímého leteckého spojení, které by skvělé vztahy našich zemí podpořilo,“ řekl po jednání ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Důležitým tématem jednání byla také koordinace akcí spojených s oslavami nadcházejícího 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi ČR a Japonskem. Ministr Petříček připomněl, že by v rámci těchto oslav česká vláda v Praze ráda přivítala japonského premiéra Shinzo Abeho.

V souvislosti s nadcházejícím výročím a jako výraz ocenění za dlouhotrvající podporu česko-japonských vztahů udělil ministr Petříček předsedovi Oshimovi Medaili za zásluhy o diplomacii.

galerie

Ministr Petříček jednal s předsedou Dolní komory japonského Parlamentu Tadamori Oshimou

.