Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček přijal nového prezidenta Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček přijal nového prezidenta Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda

 

Dne 5. září 2019 přivítal ministr Tomáš Petříček nového prezidenta Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda Jamie M. Flye v ČR, jenž se své zdejší funkce ujal v polovině srpna tohoto roku.

Během setkání ministr Petříček vyzdvihl podporu lidských práv a demokracie coby jednoho z pilířů české zahraniční politiky. Partneři se shodli na důležitosti profesionální a nezávislé žurnalistice založené na ověřených faktech v dnešním nepřehledném světě. V tomto kontextu ministr Petříček ocenil činnost Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda, která navíc představuje konkrétní formu spolupráce ČR s USA.

Ministr prezidenta Flye ujistil o zájmu MZV pokračovat ve spolupráci na společném projektu novinářských stipendiích Václav Havel Journalism Fellowship a Jiří Dientsbier Journalism Fellowship. Cílem těchto stipendií je pomáhat rozvíjet mladé novináře z východní Evropy a západního Balkánu. Prezident Fly poděkoval za dlouhodobou podporu a představil priority v rámci svého působení v čele Rádia Svobodná Evropa. Debatovány byly způsoby možné spolupráce při oslavách 30. výročí Sametové revoluce a dalších významných mezníků.

RFE/RL je soukromá nezisková společnost financovaná z grantu Kongresu USA, jejíž editorská nezávislost je garantována americkou legislativou. RFE/RL vysílá ve 26 světových jazycích ve 22 zemích.

.