Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr přijal předsedu jordánského Senátu
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr přijal předsedu jordánského Senátu

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v úterý 10. září 2019 setkal s předsedou Senátu Jordánského hašímovského království Fajsalem al-Fájizem. Témata jednání zahrnovala bezpečnostní a politickou situaci v regionu, situaci uprchlíků v Jordánsku a možnosti českých investic v zemi.

Ministr Petříček vyzdvihl roli Jordánska pro stabilitu regionu a ocenil fakt, že je pro ČR a další země EU dlouhodobým stabilním partnerem. Současně zopakoval připravenost ČR s Jordánskem spolupracovat a zdůraznil potřebu nalezení mírového řešení konfliktů v  oblasti. V této souvislosti vyjádřil uznání jordánskému úsilí poskytnout útočiště velkému množství syrských uprchlíků.

Další tématem diskuse bylo  zintenzivnění vzájemné ekonomické spolupráce a možnosti rozšíření českých investic v zemi. Obě strany si též vyměnily pohled na budoucnost mírového procesu mezi Izraelem a Palestinou, zejména v souvislosti se současnými inciativami USA, a shodly se na potřebě najít budoucí urovnání konfliktu na půdorysu komplexního politického řešení.

.