Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tlapa se setkal s výkonným koordinátorem programu Dobrovolníci OSN
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa se setkal s výkonným koordinátorem programu Dobrovolníci OSN

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se v úterý 1. října 2019 setkal s výkonným koordinátorem programu Dobrovolníci OSN (United Nations Volunteers – UNV) Olivierem Adamem. Projednávána byla vzájemná dlouhodobá spolupráce mezi ČR s UNV a její další směřování.

Výkonný koordinátor UNV Olivier Adam ocenil silné partnerství mezi ČR a UNV, která trvá již 20 let, a poděkoval za podporu jeho mandátu spočívajícím v propagaci dobrovolnictví. Díky podpoře české vlády je ročně vysíláno 8 až 10 mladých českých dobrovolníků do rozličných agentur a programů OSN sídlících v rozvojových zemích. Náměstek Tlapa ujistil Oliviera Adama o pokračování české podpory, neboť UNV je dle Strategie zahraniční rozvojové spolupráce ČR 2018 – 2030 jedním ze čtyř prioritních multilaterálních partnerů v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce.

Olivier Adam krátce informoval o změnách struktury UNV a náměstek Tlapa popsal vývoj české rozvojové spolupráce, včetně nových nástrojů. Dalším diskutovaným tématem byla možnost více propojit vysílání českých dobrovolníků s ostatními prioritami české zahraniční rozvojové spolupráce. Prostor byl věnován rovněž možnosti většího zapojení soukromého sektoru do programu UNV.

.