Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

V Brně proběhl Mezinárodní strojírenský veletrh
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Brně proběhl Mezinárodní strojírenský veletrh

 

61. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu proběhl tento týden od 7. do 11. října 2019 v Brně. Ministerstvo zahraničních věcí ČR a další instituce na podporu exportu se společně prezentovaly na České národní expozici Czech Republic: The Country For The Future. MSV Brno se také zúčastnilo osm incomingových misí zahraničních novinářů, které zorganizovaly naše zastupitelské úřady, a delegace ze Severní Makedonie, Indie a Jihoafrické republiky.
 

Českou národní expozici v pondělí 7. října 2019 společně otevřeli předseda vlády Andrej Babiš, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. „Jsem rád, že se nám podařilo zahájit jednotnou prezentaci ČR pod heslem Country For The Future. Stejně jako v Brně i v zahraničí jsme jeden tým, který prosazuje zájmy ČR a pomáhá českým podnikatelům prosadit se na zahraničních trzích,“ uvedl ministr Petříček.

Díky aktivitě českých zastupitelských úřadů se MSV Brno zúčastnilo 8 misí zahraničních novinářů z regionu střední Evropy a Turecka, kteří dále pomáhají prezentovat české firmy v zahraničí. Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek během strojírenského veletrhu jednal s  s delegacemi ze Severní Makedonie, Indie a Jihoafrické republiky s cílem podpořit pro-exportní aktivity českých podnikatelů na těchto trzích. Nad rámec bilaterálních jednání státní tajemník Stašek zahájil několik podnikatelských fór a seminářů, mj. věnujících se ambici, výzvám a perspektivě českého exportu či budoucnosti dopravy.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR také s Hospodářskou komorou ČR a s Regionální hospodářskou komorou Brno připravilo sérii teritoriálních kulatých stolů nejen o exportních příležitostech. Představili jsme trhy USA, Japonska, Indie, ale i region severní a subsaharské Afriky a Latinské Ameriky. Seminářů se zúčatnily desítky firem.

Další ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu se uskuteční příští rok v týdnu od 5. do 9. října 2020.

.