Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček přijal španělského státního tajemníka pro EU
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček přijal španělského státního tajemníka pro EU  

 

Státní tajemník MZV Španělska pro EU  Luis Marco Aguiriano Nalda navštívil 4. listopadu 2019 Prahu u příležitosti Summitu přátel koheze. Na okraj akce ho přijal ministr Tomáš Petříček. Hlavním tématem setkání byla návštěva ministra Petříčka v Latinské Americe a program jeho nadcházející návštěvy Madridu, kde mimo jiné otevře panelovou výstavu k výročí 100 let od navázání diplomatických vztahů.

Španělský státní tajemník dále konzultoval unijní problematiku s náměstkem pro řízení sekce evropské Alešem Chmelařem. Oba partneři pokračovali v pravidelném dialogu o hlavních evropských tématech.

Projednávána byla zejména migrace a podoba nového víceletého finančního rámce EU na léta 2021 - 2027.  Španělský státní tajemník uvedl, že nová Evropská komise, v níž bude hrát významnou roli současný ministr zahraničních věcí  Španělska Josep Borell, spolu s novým Evropským parlamentem budou význačným momentem k obnovení důvěry v EU a posílení jejího významu ve světě. Přestože Španělsko je  nově čistým přispěvatelem rozpočtu EU, pro Španělsko, stejně jako pro Českou republiku, je  nadále důležité zachování kohezní politiky jako nástroje pro modernizaci.

.