Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek navštívil Kubu
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek navštívil Kubu

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek navštívil ve dnech 3. - 6. listopadu 2019 Kubánskou republiku. Státní tajemník byl v delegaci, která se pod vedením ministra zemědělství Miroslava Tomana účastnila mezinárodního havanského veletrhu FIHAV 2019.

V průběhu návštěvy se státní tajemník zúčastnil inaugurace českého stánku na veletrhu FIHAV 2019, dále se zúčastnil jednání na Ministerstvu zemědělství a na Ministerstvu potravinářské výroby Kubánské republiky, jednal taktéž s představiteli kubánské obchodní komory a viceprezidentem Rady ministrů Ricardem Cabrisas Ruizem. Státní tajemník Stašek v rámci návštěvy Kuby uskutečnil bilaterální jednání s prvním náměstkem ministra zahraničí Kuby Marcelinem Medinou Gonzálezem a náměstkyní Anou Teresitou González Fraga.

Mezi hlavní projednávaná témata patřily bilaterální vztahy a možnosti ekonomické spolupráce. Státní tajemník zdůraznil zájem České republiky na pokračování jednání o kubánském dluhu a přivítal ochotu Kuby o dluhu dále jednat. Obě strany se shodly, že mezi potencionálně zajímavá odvětví ekonomické spolupráce patří např. potravinářství či pivovarnictví. Státní tajemník Stašek připomněl, že pro další rozvoj obchodních vztahů je nutné zajistit včasné splácení pohledávek. Mezi další témata rozhovorů patřily lidská práva a regionální otázky.

Státní tajemník Stašek navštívil Kubu

Státní tajemník Stašek navštívil Kubu

.