Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

7. Česko-izraelské forum
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Černínském paláci se uskutečnilo 7. Česko-izraelské forum

 

V kontextu strategického partnerství mezi Českou republikou a Státem Izrael uspořádalo MZV ČR dne 4. 12. v Černínském paláci 7. ročník Česko-izraelského fóra. Na 30 diplomatů a seniorních státních úředníků dostalo příležitost vystoupit v rámci tohoto výročního diskusního formátu.
 

Letošní Fórum se zaměřilo na expertní výměnu názorů ke klíčovým tématům bilaterálních i multilaterálních vztahů, včetně aktuálního vývoje v Evropské unii a na Blízkém východě; dále i na hlavní témata sdílené globální odpovědnosti obou států. V úvodních vystoupeních velvyslanců zdůraznili Martin Stropnický a Daniel Meron silné historické pouto mezi oběma zeměmi již od roku 1918, ale i ryze aktuální a praktické formy bilaterální spolupráce v oblasti zdravotnictví či obrany a v inovacích.

Ve vztahu k budoucnosti a jejím výzvám věnovali účastníci Fóra zvláštní pozornost světovému řádu založenému na pravidlech, jakož i Cílům udržitelného rozvoje OSN a strategickým reakcím Izraele a Česka ve vztahu k fenoménu globální klimatické změny. 

galerie

CZECH-ISRAELI FORUM

.