Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček jednal v Bratislavě s kolegy z OBSE
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček jednal v Bratislavě s kolegy z OBSE

 

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček zastupuje Českou republiku na 26. zasedání Ministerské rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) konaném v Bratislavě ve dnech 5. – 6. prosince 2019.

Česká republika jako předsednická země Fóra pro bezpečnostní spolupráci OBSE předložila Ministerské radě návrh deklarace ke Kodexu chování v politicko-vojenských bezpečnostních aspektech a deklarace k nešíření zbraní hromadného ničení. Česká delegace jménem 32 účastnických států OBSE usiluje i o modernizaci Vídeňského dokumentu, který je základním nástrojem politicko-vojenských opatření OBSE k posílení důvěry a bezpečnosti.

Česká republika letos předsedá i Výboru lidské dimenze OBSE. Naší ambicí je přispět ke schválení dvou lidskoprávních rozhodnutí ve 3. dimenzi OBSE, týkajících se prevence mučení a svobody pokojného shromažďování.

Ministr Petříček podpořil Bratislavskou výzvu úřadujícího předsedy OBSE, ministra zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenska Miroslava Lajčáka. Výzva usiluje o to, aby účastnické státy OBSE potvrdily svůj závazek dostát základním principům OBSE.

Ministr Petříček se na okraj zasedání Ministerské rady OBSE dnes krátce bilaterálně setkal s ministryněmi zahraničních věcí Andorry a Norska, a s ministrem zahraničních věcí Ukrajiny.

přílohy

Projev ministra Petříčka na zasedání Ministerské rady... 374 kB pdf (Acrobat dokument) 6.12.2019

galerie

Ministr Petříček jednal v Bratislavě s kolegy z OBSE

.