Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček pozval na snídani obhájce lidských práv
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček pozval na snídani obhájce lidských práv

 

Ministr zahraničí Tomáš Petříček uspořádal 11. prosince 2019 u příležitosti Dne lidských práv snídani v Černínském paláci, na níž pozval zahraniční obránce lidských práv, kteří  žijí v ČR. S hosty pocházejícími z Ázerbájdžánu, Běloruska, Egypta, Íránu, Ruska, Tádžikistánu, Ukrajiny a Vietnamu diskutoval o situaci v zemích jejich původu.

„Vzhledem k naší historické zkušenosti jsme si v České republice vědomi významu aktivní podpory lidských práv a demokracie, která nadále představuje jednu z priorit naší zahraniční politiky. Toto setkání chápeme i jako příležitost vyjádřit respekt a poděkování lidem, kteří žijí a pracují v České republice a současně usilují o zlepšení situace ve svých domovských zemích,” uvedl během setkání ministr Petříček.

Obdobná setkání proběhla na více než desítce zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Na snídaně, jež volně navazují na dnes již legendární snídani francouzského prezidenta Françoise Mitterranda s disidenty v Praze v roce 1988, byli pozváni místní obránci lidských práv, zástupci nevládních organizací či nezávislí novináři.

.