Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Petříček zahájil společnou konferenci MZV a ČOV ke sportovní diplomacii
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček zahájil společnou konferenci MZV a ČOV ke sportovní diplomacii

 

Pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí a Komise zahraničních vztahů Českého olympijského výboru (ČOV) se ve čtvrtek 12. prosince 2019 v Černínském paláci konala konference „Sportovní diplomacie ČR a financování sportu z EU a dalších zdrojů“.

Konference si kladla za úkol zhodnotit dosavadní úspěchy na poli sportovní diplomacie, jakožto účinném nástroji zahraniční politiky, a nalézt další formy spolupráce k dosahování společných cílů s ostatními resorty státní správy, Českým olympijským výborem, sportovními svazy, Národní sportovní agenturou i dalšími subjekty.

Akci zahájil ministr zahraničí Tomáš Petříček a předseda ČOV Jiří Kejval. Ministr Petříček mimo jiné uvedl: „Sport je důležitou aktivitou pro šíření dobrého jména České republiky v zahraničí. Úspěchy našich fenomenálních sportovců, ale také působení českých zástupců v mezinárodních sportovních organizacích a federacích, propagují Česko jako celek a významným způsobem přispívají k pozitivnímu obrazu naší země v zahraničí. Sport je jedinečná platforma, která v měřítku lokálním sjednocuje občany, v měřítku globálním pak národy, zmenšuje třecí plochy a posiluje pocit sounáležitosti.“

Na konferenci o možnostech propagování České republiky v zahraničí prostřednictvím sportu debatovali s představiteli MZV a ČOV zástupci Národní agentury pro sport, Ministerstva obchodu a průmyslu, Vysoké školy ekonomické, Českých center či CzechTourismu. Vystoupil také šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Druhá část odpoledne byla zaměřena na možnosti financování sportu z EU a dalších zahraničních zdrojů. Zástupcům sportovních svazů ČR byly ze strany ČOV a Ministerstva financí předány obsáhlé a fundované informace, jakými způsoby si mohou žádat o finanční příspěvky či granty na jejich aktivity a projekty u Evropské unie a jiných organizací.

galerie

Ministr Petříček zahájil společnou konferenci MZV a ČOV ke sportovní diplomacii

.