Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Kozák podpořil české dodavatele zdravotnické techniky ve Vietnamu a Thajsku
Foto: ©MZV ČR/ MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kozák podpořil české dodavatele zdravotnické techniky ve Vietnamu a Thajsku

 

Ve dnech 11. - 13. prosince 2022 navštívil náměstek Kozák a podnikatelské delegace vietnamskou Hanoj. Vedle jednání o bilaterálních vztazích s náměstkyní na ministerstvu zahraničí Le Thi Thu Hang náměstek Kozák zároveň zastřešil úspěšnou misi českých firem z oboru zdravotnických prostředků.

Setkal se i s náměstkem ministra zdravotnictví Do Xuan Tuyen a s náměstkem průmyslu a obchodu Do Thang Hai. Poskytl také rozhovor časopisu Business and Integration Magazine.

Sektor zdravotnictví má vysoký potenciál, aby se stal jedním z oborů, v nichž se českému businessu ve Vietnamu bude dařit dosahovat významných úspěchů. V rámci realizace projektu ekonomické diplomacie se firemní delegace v Hanoji představila na relevantních ministerstvech a navštívila nemocnici Transport Hospital. Na odborném semináři CZECH ADVANCED PHARMA & HEALTH CARE SOLUTIONS zúčastněné firmy prezentovaly svou nabídku více než 80 místním potenciálním partnerům. „České firmy v oblasti zdravotnické technicky a zařízení patří ke světové špičce. Věříme, že mohou se svým kvalitním a širokým sortimentem nabídnout a poskytnout vietnamským nemocnicím, klinikám, či partnerům mezi vietnamskými firmami právě to, co v této době a zejména v budoucnu budou potřebovat nejvíce,“ uvedl náměstek Kozák. 

V dalších dnech pokračoval náměstek Kozák návštěvou Thajska. S náměstkem ministra zahraničních věcí Vijavatem Isarabhakdim hovořil o možnostech zintenzívnění vzájemných vztahů v prioritních oblastech. Se stálým tajemníkem ministerstva obrany generálem Sanitchanogem Sangkachantrou a generálním ředitelem Defence Technology Institute generálem Choochartem Buakhao diskutoval spolupráci na konkrétních projektech v oblasti obranného průmyslu. S náměstkem ministra vysokého školství, vědy, výzkumu a inovací Anekem Laothamatasem se dohodnul na prohloubení spolupráce v oblasti vzdělávání a společných výzkumných projektů a náměstkovi ministra veřejného zdraví Dr. Sathitu Pitutechovi představil české výrobce a dodavatele zdravotnických prostředků, kteří mají zájem na rozšíření spolupráce s dalšími zdravotnickými zařízeními v Thajsku. Sektor zdravotnictví patří mezi prioritní oblasti česko-thajských obchodních vztahů a české firmy se již několik let podílejí na modernizaci thajských nemocnic. Jednání s guvernérem Bangkoku Chadchartem Sittipuntem bylo věnováno rovněž podpoře českých firem při dodávkách zdravotnické techniky do nemocničních zařízení a klinik spravovaných bangkokskou městskou administrativou.

V průběhu jednání s vedením nemocnic Rajavithi Hospital a PayThai2 Hospital byl náměstek Kozák ujištěn o vysoké kvalitě českých zdravotnických prostředků používaných v těchto nemocnicích. Na úvod prezentačního semináře českých firem pak předal dar českého výrobce nemocničních postelí firmy Linet thajské klinice Mae Tao.

Náměstek Kozák a náměstek MZV Thajska Vijavat Isarabhakdi

Náměstek Kozák a náměstek MZV Thajska Vijavat Isarabhakdi

 

Náměstek Kozák předává dar Linetu klinice Mae Tao

Náměstek Kozák předává dar Linetu klinice Mae Tao

.