Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Logo CZ PRESS
Foto: © Úřad vlády České republiky
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Představení zprávy o implementaci Obecných zásad EU na podporu dodržování mezinárodního humanitárního práva

 

České předsednictví pracovní skupiny Rady EU pro mezinárodní právo veřejné spolu s Francií, za účastí Zvláštního zpravodaje EU pro lidská práva, zástupců Evropské komise a Mezinárodního výboru Červeného kříže představí ve středu 14. listopadu 2022 od 10 hodin. Pátou zprávu o implementaci Obecných zásad EU na podporu dodržování mezinárodního humanitárního práva.

Účelem videokonference je nejen představit akce a opatření, které EU uskutečnila na podporu dodržování mezinárodního humanitárního práva ve světě v r. 2021, ale i hledání odpovědí na otázky, jak může EU dále posílit své působení v této oblasti a jaká je role EU v boji proti beztrestnosti pachatelů porušování mezinárodního humanitárního práva.

Obecné zásady EU na podporu dodržování mezinárodního humanitárního práva poskytují přehled nástrojů EU na podporu a prosazování dodržování humanitárního práva ve světě. Pracovní skupina Rady EU pro mezinárodní právo veřejné publikuje každoročně zprávu o jejich implementaci. Tato zpráva je přehledem všech akcí, které EU na podporu respektu mezinárodního humanitárního práva v daném roce uskutečnila (ke stažení zde)
Bližší informace jakož i údaje pro přihlášení najdete v příloze.

přílohy

EU IHL Guidelines 5th Report Launch 72 kB docx (Dokument) 12.12.2022

.