Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV k výsledkům předčasných voleb v Srbsku

 

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky velmi pozorně sleduje vývoj vnitropolitické situace v Jugoslávské svazové republice a kurz demokratických změn, který byl zahájen v historických říjnových dnech. Pokračováním těchto změn bylo i konání předčasných parlamentních voleb v Srbsku. (27.12.2000)

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky velmi pozorně sleduje vývoj vnitropolitické situace v Jugoslávské svazové republice a kurz demokratických změn, který byl zahájen v historických říjnových dnech. Pokračováním těchto změn bylo i konání předčasných parlamentních voleb v Srbsku.
MZV ČR s uspokojením uvítalo výsledky, jakož i jejich poklidný průběh, což považuje za další důkaz vůle srbského lidu po demokratických změnách.
MZV ČR je přesvědčeno, že výsledky parlamentních voleb umožní srbským demokratickým silám pokračovat v reformním procesu zahájeném v říjnu letošního roku.
MZV ČR zároveň vyjadřuje přesvědčení, že zformováním nové srbské vlády budou vytvořeny podmínky k vyřešení vztahů s Černou Horou. Česká republika si je vědoma naléhavosti a složitosti vztahů mezi Srbskem a Černou Horou. Máme zájem na jejich konstruktivním, pokojném a demokratickém řešení, které by přispělo k upevnění stability v obou republikách.
MZV ČR zastává názor, že jak řešení otázek vztahů Srbska s Černou Horou, tak i vztahů s Kosovem by mělo probíhat v rámci současné Jugoslávské svazové republiky.
27.12.2000

.