Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV ČR k věci Českého domu v Moskvě

 

Ještě včera Ministerstvo zahraničí oznámilo, že až do zveřejnění výsledků šetření generální inspekce se k případu smlouvy a provozování hotelu Český dům Moskva vyjadřovat nebude. Dnešní článek v Mladé frontě dnes "Na Kavanově smlouvě stát prodělává miliony" nás však nutí toto rozhodnutí přehodnotit. (30.3.2001)

Ještě včera Ministerstvo zahraničí oznámilo, že až do zveřejnění výsledků šetření generální inspekce se k případu smlouvy a provozování hotelu Český dům Moskva vyjadřovat nebude. Dnešní článek v Mladé frontě dnes "Na Kavanově smlouvě stát prodělává miliony" nás však nutí toto rozhodnutí přehodnotit. Se vší rozhodností je totiž třeba odmítnout a za zcela lživou označit zveřejněnou informaci, podle které státem spravovaný Český dům vydělal ještě loni 60 milionů korun. Takový hospodářský výsledek Český dům v loňském ani v předchozích letech nevykázal. Stejně tak je nepravdivá informace Mladé fronty dnes o nákladech na provozování Českého domu, které ve skutečnosti v minulých letech představovaly minimálně 2,5 násobek částek uváděných v tomto deníku.

Ministerstvo zahraničí odmítá být nadále konfrontováno se skandalizujícími a lživými výpady Mladé fronty Dnes, která se touto pochybnou kampaní zcela postrádající věcný tón snaží všemožně diskreditovat úřad a jeho představitele, místopředsedu vlády a ministra zahraničí Jana Kavana. V tuto chvíli bylo vše podstatné řečeno. Jak na tiskové konferenci, která se v Černínském paláci konala 27. 3. oznámil 1. náměstek MZV Pavel Telička, další informace jsme schopni z logiky věci poskytnout až po skončení šetření policie a generální inspekce. Jsme přesvědčeni, že závěry těchto orgánů potvrdí nesmyslnost útoků Mladé fronty Dnes.
30.3.2001

.