Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV k posledním událostem v Makedonii

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně odsuzuje poslední projevy násilí, které vyústily zabitím makedonských vojáků. Tyto teroristické akty militantních albánských skupin diskreditují snahu albánského politického spektra o dosažení uspokojivého řešení albánské otázky v Makedonii a jsou v rozporu s úsilím mezinárodního společenství o dosažení mírové dohody. (9.8.2001)

Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně odsuzuje poslední projevy násilí, které vyústily zabitím makedonských vojáků. Tyto teroristické akty militantních albánských skupin diskreditují snahu albánského politického spektra o dosažení uspokojivého řešení albánské otázky v Makedonii a jsou v rozporu s úsilím mezinárodního společenství o dosažení mírové dohody.

MZV ČR věří, že albánské politické strany v Makedonii se distancují od těchto teroristických aktů, a že viníci budou dopadeni.

MZV ČR zároveň odsuzuje jakékoli projevy odvety ze strany slovanských Makedonců, které vedou pouze ke zhoršování situace v zemi.

MZV ČR bezvýhradně podporuje úsilí EU a NATO o řešení situace v Makedonii a vyjadřuje naději, že v nejbližší době bude dosaženo mírové dohody a obě strany se zasadí o její striktní dodržování a prosazování.
9.8.2001

.