Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV k situaci na Blízkém východě

 

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky sleduje s velkým znepokojením zprávy o další eskalaci násilí a neustálém porušování křehkého příměří mezi Izraelem a Palestinci. Česká republika zásadně odsuzuje veškeré násilné kroky, které si jen za poslední období vyžádaly mnoho nevinných lidských obětí. (10.8.2001)

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky sleduje s velkým znepokojením zprávy o další eskalaci násilí a neustálém porušování křehkého příměří mezi Izraelem a Palestinci.

Česká republika zásadně odsuzuje veškeré násilné kroky, které si jen za poslední období vyžádaly mnoho nevinných lidských obětí, naposledy při včerejším výbuchu v pizzerii Sbarro. Za zvláště odsouzeníhodnou skutečnost MZV ČR považuje to, že se oběťmi násilí ve stále větší míře stávají nevinné děti. Zastavení násilí a politický dialog jsou nadále jedinými prostředky, kterými může být dosaženo komplexního míru na Blízkém východě.

Česká republika proto opětovně vyzývá všechny zúčastněné strany konfliktu ke zdrženlivosti a přijetí kroků, které by vedly k uklidnění nikomu neprospívající již tak napjaté situace.

Česká republika podporuje a bude i nadále podporovat mírový proces na Blízkém východě založený na rezolucích RB OSN 242 a 338 a klíčovém principu výměny území za mír.
10.8.2001

.