Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tiskové prohlášení pro zahraniční turisty

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR oznamuje zahraničním turistům, kteří se v nejbližší době chystají navštívit ČR, že turistické služby ve většině oblastí na území ČR včetně hlavního města Prahy a předních turistických letovisek jsou již v běžném provozu. Ministerstvo zahraničních věcí zdůrazňuje, že turistům nehrozí v žádném případě nebezpečí.(4.9.2002)

Ministerstvo zahraničních věcí ČR oznamuje zahraničním turistům, kteří se v nejbližší době chystají navštívit ČR, že turistické služby ve většině oblastí na území ČR včetně hlavního města Prahy a předních turistických letovisek jsou již v běžném provozu. Ministerstvo zahraničních věcí zdůrazňuje, že turistům nehrozí v žádném případě nebezpečí.

Hotely, ubytovací a lázeňská zařízení, veškerá infrastruktura a příslušné služby jsou ve většině oblastí povodněmi zcela nedotčeny. Plně funkční je také většina páteřních přístupových komunikací a dopravních spojení (leteckých, železničních i silničních). Většina turistických oblastí v ČR je přístupná, otevřená všem návštěvníkům a nabízí jim stejný komfort jako obvykle.
Oblasti postižené povodněmi se postupně vrací do běžného režimu a upravují podmínky pro to, aby zde mohl turistický ruch fungovat v plném rozsahu. Hygienické podmínky, zásobování potravinami a pohonnými hmotami fungují zcela bez problémů. Pokud turisté cestují do oblastí postižených povodněmi, doporučujeme jim informovat se prostřednictvím zástupců cestovních kanceláří o případné změně programu či místě ubytování.

V případě individuální turistiky je možné získat dopravní informace z celé ČR na telefonním čísle 1230 (pro volání ze zahraničí 00420-1230).

Celá Česká republika zároveň srdečně a upřímně děkuje všem vládám, právnickým subjektům, nadacími fyzickým osobám za pomoc, kterou poskytly České republice v souvislosti s povodněmi. Každá návštěva historických míst naší vlasti v této chvíli představuje pomoc a podporu naší zemi při její obnově.

.