Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV k teroristickému činu proti Spojeným státům a jejich lidu

 

MZV ČR jednoznačně a rozhodně odsuzuje teroristický čin namířený proti Spojeným státům a jejich lidu. Vyjadřuje svoji hlubokou soustrast americkému lidu, jeho vládě a především rodinám nevinných obětí aktu násilí, který je zcela neospravedlnitelný a bezprecedentní. (12.9.2002)

MZV ČR jednoznačně a rozhodně odsuzuje teroristický čin namířený proti Spojeným státům a jejich lidu. Vyjadřuje svoji hlubokou soustrast americkému lidu, jeho vládě a především rodinám nevinných obětí aktu násilí, který je zcela neospravedlnitelný a bezprecedentní. ČR považuje Spojené státy za spojence, se kterým sdílí společné demokratické a lidské hodnoty. Dnešní útok proti nim je útokem proti těmto společně sdíleným hodnotám. ČR považuje za samozřejmé, že v rámci svých možností poskytne v této těžké chvíli Spojeným státům svoji veškerou pomoc a podporu.

Třebaže nejsou k dispozici žádné informace, že by Česká republika čelila bezprostřední hrozbě teroristického útok, Ministerstvo zahraničních věcí podniklo veškerá opatření k zajištění bezpečnosti diplomatických misí České republiky. Z bezpečnostních důvodů nebude rozsah ani teritoriální zaměření těchto opatření blíže konkretizovat.

.