Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální vývoj na Kubě – procesy s politickou opozicí

 

Ministerstvo zahraničních věcí pozorně a s vážným znepokojením sleduje řadu probíhajících soudních procesů s představiteli kubánské politické opozice a již vynesené rozsudky trestů odnětí svobody a jejich výši. (15.4.2003)

ČR vyzývá vládu Kuby k respektování svých mezinárodních závazků a povinností při ochraně lidských práv s důrazem na dodržování pravidel spravedlivého a nestranného soudního řízení.

Ministerstvo zahraničních věcí pozorně a s vážným znepokojením sleduje řadu probíhajících soudních procesů s představiteli kubánské politické opozice a již vynesené rozsudky trestů odnětí svobody a jejich výši. ČR vyzývá vládu Kuby k respektování svých mezinárodních závazků a povinností při ochraně lidských práv s důrazem na dodržování pravidel spravedlivého a nestranného soudního řízení. Ministerstvo zahraničních věcí přivítá aktivní spolupráci vlády Kuby s mechanismy Vysokého komisaře OSN pro lidská práva a to především s osobní představitelskou Vysokého komisaře OSN pro lidská práva pro Kubu. ČR zároveň nabízí Kubě pomoc při zprostředkování tohoto dialogu, který by měl vycházet z již schválených rezolucí Komise OSN pro lidská práva.

.