Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV ČR k projektu, předloženému Pracovní skupinou sudetoněmecké sociální služby

 

MZV ČR obdrželo od Pracovní skupiny sudetoněmecké sociální služby na vědomí její projekt "Humanitárního gesta vůči zvlášť těžce postiženým Sudetským Němcům", adresovaný Českoněmeckému fondu budoucnosti.(2.7.2003)

MZV ČR obdrželo od Pracovní skupiny sudetoněmecké sociální služby na vědomí její projekt "Humanitárního gesta vůči zvlášť těžce postiženým Sudetským Němcům", adresovaný Českoněmeckému fondu budoucnosti.

Posouzení projektu přísluší správní radě Českoněmeckého fondu budoucnosti. Tato rada, v níž jsou paritně zastoupeni zástupci české i německé strany, již v minulosti obdobný projekt obdržela a shledala jej neslučitelným s posláním a stanovami fondu.

MZV ČR v této souvislosti připomíná nedávné prohlášení předsedy vlády České republiky, že právě vznášením různých požadavků vznikaly překážky, brzdící proces vzájemného smíření a vyrovnávání se s minulostí. MZV je přesvědčeno o nezvratnosti tohoto procesu a o pokračování pozitivního vývoje česko německých vztahů, v duchu Česko německé deklarace z r.1997, v níž se obě strany zavázaly nezatěžovat své vztahy otázkami pocházejícími z minulosti.

MZV ČR připomíná rovněž prohlášení vlády ČR k výsledkům referenda, zdůrazňující zásadní význam evropské integrace pro překonání hrůz minulosti a vzájemné smíření mezi evropskými národy.

.