Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zásah izraelské armády v pásmu Gazy (Rafáh)

 

ČR vyjadřuje politování nad akcí izraelské armády, při níž zahynulo osm palestinských civilistů a dalších patnáct set zůstalo bez přístřeší. Zároveň však považujeme za nepřípustné, aby civilní objekty využívaly teroristické organizace k prosazování cílů, které zásadně odporují mírovému plánu.(16.10.2003)

ČR vyjadřuje politování nad akcí izraelské armády, při níž zahynulo osm palestinských civilistů a dalších patnáct set zůstalo bez přístřeší.
Zároveň však považujeme za nepřípustné, aby civilní objekty využívaly teroristické organizace k prosazování cílů, které zásadně odporují mírovému plánu.
Boj Izraele proti terorismu nesmí vést k eskalaci napětí. Palestinská vláda musí naopak tvrdě a nekompromisně zasáhnout proti ozbrojencům, tak jak se zavázala v Road map.
ČR podporuje roli EU v blízkovýchodním konfliktu a klade důraz na objektivitu v přístupu k zainteresovaným stranám. Zároveň jsme přesvědčeni, že diskrétní diplomatický tlak bude za dané situace přínosnější než politika veřejných rezolucí či deklarací.

.