Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ruská federace
Foto: © Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV ČR k parlamentním volbám v Ruské federaci

 

MZV ČR věří, že jednoznačná podpora, kterou získaly provládní a proprezidentské strany ve volbách konaných v Ruské federaci dne 7. prosince, urychlí transformaci ruské společnosti a její přiblížení evropským standardům a nebude zneužita k narušení rovnováhy moci a poškození demokracie...(10:00, 11.12.2003)

MZV ČR věří, že jednoznačná podpora, kterou získaly provládní a proprezidentské strany ve volbách konaných v Ruské federaci dne 7. prosince, urychlí transformaci ruské společnosti a její přiblížení evropským standardům a nebude zneužita k narušení rovnováhy moci a poškození demokracie.
Přestože samotný akt voleb byl organizován na dostatečně profesionální úrovni a není zpochybňována jeho regulérnost, mezinárodní pozorovatelé kritizují ruskou státní správu za to, že nedokázala zajistit stejně spravedlivé podmínky pro všechny účastníky předvolební kampaně. Představitelé Ruské federace by si měli zvyknout na to, že pokud chtějí, aby jejich země byla pokládána za člena rodiny vyspělých evropských národů, musí být připraveni také na aplikaci stejných norem a standardů.
Česká republika očekává, že kritizované nedostatky budou odstraněny tak, aby nadcházející prezidentské volby v RF proběhly plně v souladu s evropskými standardy.

.