Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení ministra Svobody k volnému pohybu osob

 

Ministr Svoboda se ve čtvrtek 12. 2. sešel k obědu s velvyslanci členských, přistupujících i kandidátských zemí v Praze. Ministr apeluje aby státy EU svému závazku o volném pohybu osob dostály a nepřistupovaly k oslabení původního příslibu. (10:30, 13.2.2004)

Ministr zahraničních věcí C. Svoboda se ve čtvrtek 12. 2. 2004 sešel k pracovnímu obědu s velvyslanci členských, přistupujících i kandidátských zemí v Praze.

Při této příležitosti ministr apeloval na ty členské země EU, které přislíbily liberalizaci pohybu pracovních sil z nových členských zemí již od data vstupu, aby svému závazku dostály a nepřistupovaly k dodatečným opatřením, která původní příslib oslabují. Ministr zároveň zdůraznil, že občané ČR nepředstavují hrozbu pro sociální systémy ani pracovní trhy jiných zemí.

V telefonických rozhovorech s ministry zahraničních věcí Itálie a Nizozemí ministr C. Svoboda znovu připomněl a ocenil příslib těchto zemí otevřít trh práce od 1. května 2004 a vyzval, aby tento úmysl byl v plném rozsahu naplněn.

.