Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV ČR k teroristickým útokům v Bagdádu a Karbalá

 

MZV ČR je šokováno zprávami o dnešních teroristických útocích v šíitských svatyních v Bagdádu a Karbalá, které si vyžádaly životy více než stovky nevinných obětí.(2.3.2004)

MZV ČR je šokováno zprávami o dnešních teroristických útocích v šíitských svatyních v Bagdádu a Karbalá, které si vyžádaly životy více než stovky nevinných obětí. Tyto činy jsou o to více zavrženíhodné, že byly spáchány proti účastníkům náboženského procesí v den jednoho z nejvýznamnějších muslimských svátků.

MZV ČR rozhodně odsuzuje tyto hrůzné činy, namířené nejen proti nevinným poutníkům, ale především proti úsilí Iráčanů a celého světového společenství o vybudování bezpečného, prosperujícího a demokratického Iráku.

MZV ČR projevuje lítost nad zmařenými lidskými životy a vyjadřuje hlubokou soustrast rodinám obětí a představitelům náboženského a politického života Iráku.

MZV ČR věří, že tyto zbabělé atentáty nenaruší jednotu iráckých občanů bez ohledu na jejich etnickou či náboženskou příslušnost, ale upevní jejich odhodlání dovést společně rekonstrukci své země do zdárného konce.

.