Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV ČR k průběhu a výsledkům voleb předsedy Palestinské samosprávy

 

Česká republika gratuluje palestinskému lidu k řádnému a pokojnému průběhu prezidentských voleb a považuje tento krok za pozitivní signál etablující se palestinské demokracie a vlády práva. MZV ČR oceňuje legitimní a demokratický průběh voleb předsedy Palestinské národní správy.(17:30, 10.1.2005)

ČR gratuluje palestinskému lidu k řádnému a pokojnému průběhu prezidentských voleb a považuje tento krok za pozitivní signál etablující se palestinské demokracie a vlády práva.

MZV ČR oceňuje legitimní a demokratický průběh voleb předsedy Palestinské národní správy. Vysoká volební účast i podíl hlasů odevzdaných pro Mahmúda Abbáse znamená silný mandát pro nové palestinské vedení k pokračování reforem palestinské správy a pro oživení mírového procesu na Blízkém východě.

ČR bude nadále podporovat proces politické, bezpečnostní a hospodářské transformace na Palestinských autonomních územích, jakož i mírotvorné úsilí palestinské správy, vedoucí k řešení izraelsko-palestinského konfliktu na základě mírového plánu Road Map. Cílem tohoto úsilí, které má podporu celého mezinárodního společenství, by měl být vznik dvou nezávislých států žijících vedle sebe v míru a bezpečí.

.