Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV k výsledkům iráckých voleb

 

MZV ČR blahopřeje Sjednocenému iráckému spojenectví (United Iraqi Alliance) k vítězství ve volbách do přechodného národního shromáždění i všem ostatním úspěšným kandidátům. (16:10, 14.2.2005)

Irácká volička při hlasování v BerlíněMZV ČR blahopřeje Sjednocenému iráckému spojenectví (United Iraqi Alliance) k vítězství ve volbách do přechodného národního shromáždění i všem ostatním úspěšným kandidátům, kteří získali důvěru svých spoluobčanů. MZV ČR zároveň využívá této příležitosti, aby vysoce ocenilo i ty kandidáty, kteří sice v lednových volbách neuspěli, ale s nasazením vlastních životů přispěli k legitimnímu průběhu voleb a k posílení důvěry v principy demokracie v zemi.

Skutečným vítězem voleb dne 30.1. 2005 je ovšem irácký lid, který vysokou účastí na hlasování potvrdil odhodlání převzít věci do svých rukou a podílet se na budování stabilního, demokratického a prosperujícího Iráku.

MZV ČR přeje Sjednocenému iráckému spojenectví jako nejsilnějšímu politickému subjektu v zemi, aby v dialogu s dalšími stranami a politickými subjekty úspěšně pokračoval v dalších krocích demokratického procesu nastartovaného lednovými volbami, zejména při sestavování vlády a přípravě ústavy. MZV ČR pevně věří, že se do tohoto procesu zapojí i představitelé iráckých sunnitů.


Související odkazy:

.