Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Schůzka premiéra a ministra zahraničních věcí ze dne 4. května 2005 - společné prohlášení

 

Vzhledem k častým dotazům médií na výsledek schůzky premiéra a ministra zahraničních věcí ze dne 4. května 2005 a vzhledem k některým nepřesným interpretacím jejího obsahu zveřejňuji znovu společné prohlášení, které oba politici po setkání schválili. Vít Kolář, mluvčí MZV (17:00, 6.5.2005)

Předseda vlády Paroubek a ministr SvobodaVzhledem k častým dotazům médií na výsledek schůzky premiéra a ministra zahraničních věcí ze dne 4. května 2005 a vzhledem k některým nepřesným interpretacím jejího obsahu zveřejňuji znovu společné prohlášení, které oba politici po setkání schválili.
Vít Kolář, mluvčí MZV

Předseda vlády Jiří Paroubek a ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda se dohodli na personálních a některých dalších otázkách souvisejících s formováním a prováděním zahraniční politiky ČR. V souladu s touto dohodou navrhne ČSSD ministru zahraničních věcí ke jmenování kandidáty na post 1. náměstka. Dohoda celkově směřuje k dosažení maximální účinnosti zahraniční politiky země, vč. kvalitní součinnosti mezi Zahraničním výborem PSP a MZV ČR.

.