Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV k vytvoření irácké vlády

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vítá vytvoření přechodné irácké vlády v čele s premiérem Ibrahímem Džaafarím a její schválení iráckým parlamentem považuje za další významný milník na cestě Iráku k demokracii a stabilitě.(4.5.2005)

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vítá vytvoření přechodné irácké vlády v čele s premiérem Ibrahímem Džaafarím a její schválení iráckým parlamentem považuje za další významný milník na cestě Iráku k demokracii a stabilitě. MZV ČR při této příležitosti přeje přechodné vládě Iráku, aby se jí ve spolupráci s parlamentem, prezidentskou radou a obyvateli Iráku podařilo ve stanovených termínech dovést demokratický proces k úspěšnému završení v podobě přijetí ústavy, jejímu schválení referendem a parlamentním volbám, z nichž vzejde definitivní vláda.

MZV ČR zároveň věří, že se nové irácké vládě podaří postupně stabilizovat bezpečnostní situaci v zemi a urychlit její ekonomickou rekonstrukci. ČR je připravena v rámci svých možností ve spolupráci s mezinárodním společenstvím poskytnout irácké vládě všemožnou podporu v jejím úsilí o demokracii, stabilitu a ekonomickou prosperitu.
.