Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení ministra zahraničních věcí k působení velvyslance Klepetka

 

Pan velvyslanec Martin Klepetko patří mezi nejlepší české diplomaty a osvědčil se navíc vynikajícím způsobem v nesmírně těžkých podmínkách Iráku. O to více mě překvapil článek v týdeníku Euro, který se věnoval situaci na českém zastupitelském úřadě v Bagdádu. Článek se opíral o tvrzení anonymních diplomatických a vládních zdrojů.(16:40, 9.5.2005)

Pan velvyslanec Martin Klepetko patří mezi nejlepší české diplomaty a osvědčil se navíc vynikajícím způsobem v nesmírně těžkých podmínkách Iráku. O to více mě překvapil článek v týdeníku Euro, který se věnoval situaci na českém zastupitelském úřadě v Bagdádu.

Článek se opíral o tvrzení anonymních diplomatických a vládních zdrojů. Tato svědectví jsou nepravdivá. Odmítám, aby profesionální kvality a práce velvyslance Martina Klepetka byla zpochybňována anonymním nepravdivým tvrzením. Seznamuji se denně s výsledky jeho práce a konstatuji, že odvádí vynikající a plně profesionální dílo a v náročných podmínkách Bagdádu plní bezproblémově své úkoly.

Chci také vyvrátit nepravdivá tvrzení o tom, že česká diplomacie získává informace o dění v Iráku z cizích zdrojů. Česká republika má v Iráku fungující a kompetentní zastupitelský úřad, který bezchybně a dostatečně plní mimo jiné úkoly svou informační funkci.

Věřím, že novináři a jejich práce už nebude touto formou zneužívána k účelové manipulaci. Proti podobným praktikám a nepravdivým tvrzením budu vždy vystupovat, protože poškozují v důsledku práci našich diplomatů a státní správy vůbec.


.