Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení ke zvolení iráckého presidenta a premiéra

 

MZV ČR vítá znovuzvolení Džalála Talabáního iráckým parlamentem za presidenta země a jmenování Džaváda Malikího předsedou vlády jako zásadní krok na cestě politického procesu, jehož cílem je demokracie a stabilita a prosperita Iráku.(13:45, 24.4.2006)


MZV ČR vítá skutečnost, že se zvoleným představitelům iráckého lidu podařilo nalézt cestu ze slepé uličky, do níž se po úspěšných parlamentních volbách v prosinci 2005 dostal demokratický proces v zemi a která byla živnou půdou pro aktivity teroristů a nepřátel demokracie.

MZV ČR věří, že se designovanému premiéru Malikímu co nejdříve podaří sestavit novou koaliční vládu národní jednoty, která ve spolupráci s parlamentem, presidentem republiky a obyvateli Iráku dovede demokratický proces k úspěšnému završení.

MZV ČR zároveň věří, že se nové irácké vládě podaří naplnit vůli obyvatel své země a dokáže stabilizovat bezpečnostní situaci a urychlit ekonomický rozvoj Iráku.

ČR je odhodlána pokračovat ve spolupráci s mezinárodním společenstvím ve své pomoci Iráku na jeho cestě k demokracii, stabilitě a ekonomické prosperitě.


.