Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV k teroristickým útokům v sinajském letovisku Dahab

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně odsuzuje teroristické útoky, ke kterým došlo v pondělí 24. 4. 2006 v centru sinajského města Dahab a vyjadřuje soustrast rodinám obětí.(12:57, 25.4.2006)

MZV ČR věří, že pachatelé těchto krvavých a ničím neospravedlnitelných činů budou dopadeni a odsouzeni dle práva. Každý podobný útok také musí vést mezinárodní společenství k zesílení mezinárodní spolupráce s cílem terorismus vymýtit.

Ministra zahraničních věcí Cyrila Svobodu zastihla zpráva o atentátech v Ottawě během jeho pracovní návštěvy Kanady. Na znamení solidarity s postiženými kontaktoval okamžitě egyptského velvyslance v Kanadě a vyjádřil mu v osobním rozhovoru své rozhořčení nad teroristickými útoky a lítost nad zmařenými lidskými životy. Podpořil také úsilí egyptské vlády v boji proti terorismu. Po návratu do České republiky ministr Svoboda zaslal kondolenci egyptskému resortnímu protějšku, ministru zahraničních věcí Ahmadu Abú ´l-Ghajtovi.

MZV ČR v souvislosti s těmito útoky nabádá české občany ke zvýšené opatrnosti při cestách do Egypta, zejména při cestách na Sinajský poloostrov.

.