Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV ČR k 15. výročí zřízení diplomatických styků s Moldavskou republikou

 

MZV ČR u příležitosti 15. výročí navázání diplomatických styků s Moldavskou republikou vyjadřuje uspokojení s rozvojem dvoustranných vztahů mezi Českou republikou a Moldavskou republikou.(4.6.2007)

Potěšitelná je dynamika rozvoje vztahů v posledním období, kdy se velmi dobré a přátelské vztahy mezi Českou republikou a Moldavskem dostaly na kvalitativně novou úroveň. Dokladem oboustranného zájmu o další rozvoj dvoustranné relace jsou pravidelné kontakty mezi představiteli obou zemí na různých úrovních, otevření zastupitelského úřadu České republiky v Kišiněvě v roce 2006 a zastupitelského úřadu Moldavské republiky v Praze v roce 2007.

MZV ČR je přesvědčeno, že prostřednictvím přímých diplomatických zastoupení bude možné snadněji a efektivněji řešit všechny otázky vzájemné spolupráce, včetně prohlubování její ekonomické dimenze a poskytování rozvojové a transformační asistence.

Česká republika hodlá i nadále usilovat o prohlubování dvoustranných vztahů s Moldavskem a podporovat co nejintenzivnější vztahy této země s Evropskou unií. MZV ČR je přesvědčeno, že ke splnění těchto záměrů přispěje místní předsednictví ČR v Evropské unii v Moldavsku ve druhé polovině roku 2007 a následně pak řádné předsednictví ČR v Evropské unii v první polovině roku 2009.

4.6.2007

.