Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV k událostem v Bělorusku

 

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky je znepokojeno posledním vývojem událostí v Bělorusku, které vyústily v brutální rozehnání demonstrantů v Minsku dne 12. prosince 2007. V důsledku násilného zásahu příslušníků zvláštních jednotek OMON došlo ke zranění několika účastníků.(16:38,14.12.2007)

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky je znepokojeno posledním vývojem událostí v Bělorusku, které vyústily v brutální rozehnání demonstrantů v Minsku dne 12. prosince 2007. V důsledku násilného zásahu příslušníků zvláštních jednotek OMON došlo ke zranění několika účastníků v čele s vedoucím představitelem hnutí Molodoj Front Dmitrijem Fedarukem, který byl převezen do nemocnice s otřesem mozku.

Česká republika vyzývá běloruské úřady, aby se zdržely používání násilí a aby všem postiženým občanům poskytly adekvátní zdravotní péči. Č eská republika opětovně apeluje na běloruskou vládu, aby zajistila svým občanům základní lidská práva, včetně práva svobodného vyjadřování a práva shromažďovacího.

.