Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ruská federace
Foto: © Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí České republiky k prezidentským volbám v Ruské federaci

 

Výsledky ruských prezidentských voleb, byť zatím neoficiální, nejsou pro nás v kontextu dosavadního vnitropolitického vývoje v Rusku žádným překvapením.(3.3.2008)

Výsledky ruských prezidentských voleb, byť zatím neoficiální, nejsou pro nás v kontextu dosavadního vnitropolitického vývoje v Rusku žádným překvapením.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyjadřuje politování nad tím, že ruské úřady svým restriktivním přístupem neumožnily rovné podmínky pro všechny kandidáty a stejně jako v případě prosincových parlamentních voleb ani vyslání plnohodnotné nezávislé volební pozorovatelské mise OBSE-ODIHR.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky považuje Rusko za významného obchodního, investičního, energetického a surovinového partnera. Má proto zájem na tom, aby se vztahy mezi oběma zeměmi rozvíjely v pozitivním, konstruktivním a pragmatickém duchu.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyjadřuje naději v kontinuitu politického dialogu České republiky s Ruskem k zajištění oboustranně výhodné spolupráce a doufá, že nové ruské vedení bude aktivně spolupracovat s evropskými a euroatlantickými strukturami, jichž je Česká republika členem.

3.3.2008

.