Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV ČR k politickým procesům s běloruskými politickými aktivisty

 

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky rozhodně odsuzuje politické motivy právě probíhajících soudních procesů s běloruskými aktivisty. Andrej Kim, Siarhej Parsjukevič a další mladí lidé jsou pronásledováni za pouhou účast na pokojných demonstracích.(24.4.2008)

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky rozhodně odsuzuje politické motivy právě probíhajících soudních procesů s běloruskými aktivisty. Andrej Kim, Siarhej Parsjukevič a další mladí lidé jsou pronásledováni za pouhou účast na pokojných demonstracích. Běloruské úřady tak porušují lidská práva, zejména právo na svobodu slova a právo shromažďovací a pokračují ve zneužívání trestního řádu k politickým cílům, jak konstatuje rovněž nedávná rezoluce Parlamentního shromáždění Rady Evropy.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyzývá běloruské úřady k okamžitému a bezpodmínečnému zastavení stíhání všech osob zadržených při pokojných demonstracích, k propuštění všech politických vězňů a k respektování základních lidských práv a svobod dle mezinárodních závazků.

24.4.2008

.