Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Afghánistán
Foto: © Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga k útoku na guvernéra afghánské provincie Lógar

 

Ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg s hlubokým pohnutím zaznamenal zprávu o smrti guvernéra provincie Lógar Abdalláha Vardaka. V kondolenčním dopise vyjádřil úpřimnou soustrast jeho rodině, blízkým, i obyvatelům provincie Lógar a afghánskému lidu.(13.9.2008)

Ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg s hlubokým pohnutím zaznamenal zprávu o smrti guvernéra provincie Lógar Abdalláha Vardaka. V kondolenčním dopise vyjádřil úpřimnou soustrast jeho rodině, blízkým, i obyvatelům provincie Lógar a afghánskému lidu.

Tragická událost podle ministra znovu připomněla, že zdaleka nejen mezinárodní síly a civilisté ze zahraničí působící v Afghánistánu, ale především samotní Afghánci jsou terčem nenávistných útoků usilujících o destabilizaci země.

To ale nijak neovlivní aktivity a úsilí českého provinčního rekonstrukčního týmu, který spolu s obyvateli Lógaru pracuje na projektech posilujících stabilitu a rozvoj provincie, uvedl ministr.

"Tato vražda naopak dokazuje, že nesmíme polevit. Budeme s obyvateli Afghánistánu nadále solidární a budeme jim pomáhat," dodal.


Zuzana Opletalová
tisková mluvčí MZV ČR

13.9.2008

.