Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV ČR k rozhodnutí NATO o rozšíření zapojení do operace na podporu Rezolucí Rady bezpečnosti OSN 1970 a 1973

 

Česká republika podpořila rozhodnutí Severoatlantické rady NATO o rozšíření zapojení Aliance do aktivit mezinárodního společenství k prosazení rezolucí Rady bezpečnosti OSN týkajících se situace v Libyi.

NATO již zahájilo operaci směřující k zajištění dodržování zbrojního embarga a v krátké době se zapojí do zajišťování bezletové zóny. Oba úkoly jsou plně v souladu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 1973. Aliance je také připravena účastnit se aktivit na podporu humanitární pomoci. Celkové úsilí NATO směřuje k převzetí odpovědnosti ve spolupráci s partnery za všechny úkoly, které dosud plní mezinárodní koalice.

Vojenská operace má pomoci ukončit násilnosti páchané na libyjském obyvatelstvu a podpořit ochranu civilistů a obydlených oblastí. Aktivity mezinárodního společenství vycházející z požadavků rezoluce Rady bezpečnosti č. 1973 a směřující k tomuto cíli tudíž mají naši plnou podporu.

.