Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV k uzavření přístupových rozhovorů mezi EU a Chorvatskem

 

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky považuje uzavření přístupových rozhovorů mezi Evropskou unií a Chorvatskem za velmi významný moment pro budoucnost EU, region západního Balkánu a pro politiku rozšiřování EU.

„S radostí jsem přivítal tuto dlouho očekávanou zprávu. Blahopřeji taktéž srdečně Chorvatům a těším se na spolupráci v Unii“, řekl první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg.

MZV ČR blahopřeje Chorvatsku k historickému úspěchu, který byl dosažen díky mimořádnému úsilí a konkrétním výsledkům chorvatské vlády a chorvatských občanů v průběhu přístupových rozhovorů. MZV ČR v této souvislosti oceňuje intenzivní pracovní nasazení Evropské komise, předsednické země a všech členských zemí EU v posledním období.

MZV ČR očekává, že uzavření přístupových rozhovorů s Chorvatskem povede ke zvýšení stability a prosperity v regionu západního Balkánu a k dalšímu přibližování zemí západního Balkánu ke členství v EU.

MZV ČR věří, že přístupová smlouva mezi EU a Chorvatskem bude podepsána do konce roku a Chorvatsko vstoupí do EU k 1. červenci 2013.

.