Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác na podzim
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení MZV k mezikorejskému summitu dne 27. dubna 2018

 

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vítá výsledky mezikorejského summitu, který se uskutečnil v Pchanmundžomu dne 27. dubna 2018.

Oceňujeme úsilí prezidenta Korejské republiky Mun Če-in/a přípravit a uspořádat tuto historickou schůzku i rozhodnutí předsedy Výboru pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky Kim Čong-una pozvání přijmout.

Vítáme přijetí „Pchanmundžomské deklarace“, ve které oba představitelé vyjádřili svůj společný záměr, kterým je Korejský poloostrov bez jaderných zbraní, a souhlasili s tím, že budou usilovat o trvalý mír na Korejském poloostrově. Věříme, že cílů Deklarace, které by měly vést k trvalé stabilitě v regionu a ke zlepšení života všech lidí na Korejském poloostrově, bude dosaženo co nejdříve.

Doufáme, že vstřícná atmosféra dnešního summitu bude pokračovat a vyústí v obnovení pravidelného dialogu a výměně na různých úrovních. Česká republika bude nadále pokračovat v podpoře všech kroků směřujících k dosažení trvalého míru, stability a prosperity na Korejském poloostrově.

.