Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Budova Černínského paláce ze zahrady
Foto: © Markéta Trnková (MZV/MFA)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Živě: Konference ekonomických diplomatů

 

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček zahájí v pondělí 24. června 2019 v Černínském paláci každoroční Konferenci ekonomických diplomatů. Konference, která bude probíhat od 24. do 29. června 2019, se již tradičně zúčastní ekonomičtí diplomaté ze zastupitelských úřadů ČR v zahraničí, vedoucí zahraničních kanceláří CzechTrade a zahraničních zastoupení CzechInvest.

 

Na úvod konference vystoupí premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.  V rámci jednotlivých panelů vystoupí také další členové vlády včetně ministra zemědělství Miroslava Tomana a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Cílem Konference je zhodnocení celoroční práce ekonomických diplomatů a předání novinek v oblasti podpory exportu. Součástí Konference jsou konzultace exportérů se specialisty na daná teritoria, které proběhnou 26. – 27. června 2019 v prostorách výstaviště PVA EXPO Praha Letňany.

 Informace pro média:

Pondělí 24. června

07.30 – 07.45 hod.           Registrace pro média

08.00 hod.                        Zahájení konference

Následuje panelová diskuse viz přiložený program konference.

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do pátku 21. června 2019 do 14.00 hodin na: michal_dudas@mzv.cz

Vhodný oděv podmínkou.

.