Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Iberoamerický týden
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Iberoamerický týden

 

Dne 10. 5. 2022 se v Černínském paláci MZV ČR uskutečnila mezinárodní Iberoamerická konference.

Za účasti zahraničních hostů z iberoamerických zemí se na MZV ČR uskutečnila mezinárodní Iberoamerická konference, kterou zahájil ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Konference formálně otevřela Iberoamerický týden, který MZV ČR pořádá společně s velvyslanectvími iberoamerických zemí, Instituty Cervantes a Camões a také univerzitami po celé ČR

Konference pod názvem „Česká republika a Iberoamerika – podpora rozvoje, prosperity a demokracie“ se zúčastnili významní zahraniční hosté jako např. ministryně zahraničních věcí Andorry Maria Ubach Font, zvláštní představitel EU pro lidská práva a vyslanec pro mírový proces v Kolumbii Eamon Gilmore, náměstci ministrů zahraničních věcí Peru J. Enrique Chavez a Guatemaly Ava A. Arévalo de Moscoso, brazilská senátorka Soraya V. Thronicke, vrchní ředitel pro Ameriku Evropské služby pro vnější činnost B. Glynn, výkonný ředitel Nadace EU-LAK A. Bonilla a dále hosté z Argentiny, Chile, Paraguaye, Salvadoru, Uruguaye, Španělska a Portugalska.

Konference se soustředila na aktuální otázky spolupráce mezi oběma regiony, na společné úsilí o překonání globálních výzev včetně ruské agrese na Ukrajině, otázky českého předsednictví v Radě UE ve vztahu k iberoamerickému regionu, nové možnosti pro ekonomickou diplomacii a vzájemnou obchodní spolupráci a také podporu rozvoje kulturní a vědecké spolupráce.

S řadou zahraničních hostů byla  na okraj konference vedena samostatná jednání za účelem projednání bilaterálních témat, ale také aktuálních zahraničně - politických témat.

galerie

Ibero-American Week

.