Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministerstvo zahraničí má nově ve vedení tři zkušené diplomatky
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministerstvo zahraničí má nově ve vedení tři zkušené diplomatky

 

Nový rok do státní správy promítl novelu služebního zákona. V té souvislosti má Ministerstvo zahraničních věcí nové tváře ve svém vedení. Ministr zahraničí Jan Lipavský pověřil paní Veroniku Kuchyňovou Šmigolovou řízením sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce, paní Moniku Machovou řízením sekce ekonomicko-provozní a paní Blanku Fajkusovou řízením nové sekce informačních a komunikačních technologií.

„Jsem rád, že se nám na ministerstvu daří obsazovat vedoucí místa ženami. Česká diplomacie nemá být pánský klub. Věřím, že ve vedoucích pozicích uvidíme stále více žen a prolomíme tak dosavadní zkostnatělost české státní správy,“ uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský.

Z dosavadních náměstků ministra pokračují v řízení sekcí od 1. ledna 2023 Martin Povejšil jako vrchní ředitel sekce bezpečnostní a multilaterální, Jaroslav Kurfürst jako vrchní ředitel sekce evropské a Martin Smolek jako vrchní ředitel sekce právní a konzulární.

Náměstky člena vlády zůstávají Jiří Kozák a Martin Dvořák. V souvislosti s účinností novely zákona o státní službě MZV aktuálně neplánuje rozšíření počtu náměstků člena vlády. Celkový počet náměstků na MZV se tak sníží ze sedmi na dva.

.