Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         english                        česky                    

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lipavský hostí neformální zasedání ministrů zahraničí EU, tzv. Gymnich
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Lipavský se setká se zástupci nevládních organizací pomáhajících na Ukrajině a v Moldavsku

(Archivní článek, platnost skončena 24.03.2023 / 10:30.)

Kdy: 24.03.2023 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministr zahraničí Jan Lipavský přijme v pátek 24. března 2023 v Černínském paláci zástupce organizací, které pomáhají na Ukrajině a v Moldávii zvládat dopady ruské invaze. Setkání také připomene rok od začátku války, kterou Rusko vyvolalo.

České nevládní organizace působící s dotační podporou MZV i s vlastními zdroji, získanými hlavně z veřejných sbírek, svou prací na Ukrajině a v Moldavsku šíří dobré jméno Česka. Kromě toho také navazují partnerství na místní úrovni a jejich role při poskytování naléhavé pomoci je zásadní. Setkání vedení nevládních organizací s ministrem bude symbolickým poděkováním početným týmům nevládních organizací, které na teritoriích Ukrajiny a Moldavska působí.

Svou účast potvrdili zástupci více než patnácti nevládních organizací, mezi nimi například Erik Siegl ze Střediska humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie Českobratrské církve evangelické, vedoucí oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Jiří Škvor. Dále se účastní Milan Štefanec z organizace Nesehnutých, dlouholetého léta koordinátora ukrajinských projektů, a Marcela Černochová z Arniky, koordinátorka jejich ukrajinského projektu. Arnika je jak na Ukrajině, tak v Moldavsku dlouhodobě přítomná, zabývá se projekty zaměřenými na životní prostředí a aktivizaci občanské společnosti.

Všichni zmínění budou k dispozici pro rozhovory.

Setkání s panem ministrem se vedle zástupců humanitárních nevládních organizací zúčastní také zástupci Českého fóra pro rozvojovou spolupráci a Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru.

 

Informace pro média:

do 09:45    příchod na recepci Černínského paláce    
10:00          zahájení akce s úvodním slovem ředitele odboru rozvojové spolupráce P. Gandalovičem
10:10          projev pana ministra Lipavského


Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do čtvrtka 23. března do 12.00 na: aneta_kovarova@mzv.cz.


Vhodný oděv podmínkou.

.