Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lipavský vystoupil na Fóru pro Ukrajinu
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Lipavský vystoupil na Fóru pro Ukrajinu

 

Ministr zahraničí Jan Lipavský představil ve středu 31. srpna svou vizi pro úspěšnou budoucnost Ukrajiny během konference Fórum pro Ukrajinu. Akce navazuje na neformální jednání ministrů zahraničí EU (Gymnich) a je součástí mezinárodního Fora 2000.

„Jsem rád, že Fórum 2000, které je nositelem odkazu Václava Havla, letos zařadilo do programu zásadní události na Ukrajině. Akce je projevem silné politické podpory napadené Ukrajině a je příležitostí prodiskutovat s klíčovými partnery a přáteli Ukrajiny všechny důležité otázky, které bude řešit české předsednictví vůči Ukrajině - rekonstrukce, evropská perspektiva, zodpovědnost Ruska za zločiny a mnoho dalších témat," uvedl ministr Lipavský.

Šéf české diplomacie se kromě zahájení konference a úvodního bloku k budoucnosti Ukrajiny zúčastnil také panelu věnovanému politickému odkazu Madeleine Albrightové.

„Ruská agrese na Ukrajině upozornila na důležitost hodnot, které Madeleine Albrightová zastávala celý svůj život a svou diplomatickou kariéru – demokracie, svoboda, lidská práva a bezpečnost evropského kontinentu,“ dodal ministr Lipavský.

Fórum pro Ukrajinu se bude v dalších dnech věnovat otázkám evropské perspektivy Ukrajiny, poválečné obnovy, dosažení spravedlnosti, potrestání válečných zločinů, odolnosti demokracie a bezpečnosti. Vystoupí na něm zástupci vlád i bankovního sektoru.

galerie

Forum for Ukraine

.