Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lipavský vystoupil na Mnichovské bezpečnostní konferenci
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Lipavský vystoupil na Mnichovské bezpečnostní konferenci

 

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavskývystoupil v diskuzi k problematice dezinformací na Mnichovské bezpečnostní konferenci, která se konala od 17. do 19. února 2023.  Spolu se zvoleným prezidentem Petrem Pavlem se také zúčastnil jednání s polským prezidentem Andrzejem Dudou a jednal se svými protějšky z Finska, Jordánska, Mongolska, Kosova a Filipín.

Tématy letošní konference byly proměny mezinárodního bezpečnostního prostředí ve světle ruské agrese na Ukrajině, reakce na nové hrozby, role Francie či Německa v oblasti evropské bezpečnosti, ale také situace v Íránu. V panelové diskusi ministr Lipavský upozornil, že s dezinformacemi je potřeba se vypořádat bez narušení základní hodnoty liberální demokracie – svobody projevu.

Boj s dezinformacemi je dlouhodobou výzvou pro evropské demokracie a jejich společnosti,“ řekl Lipavský, „a přitom je obtížné ale nutné dobře stanovit, proti jakým dezinformacím jakým způsobem postupujeme, abychom dostáli svobodě projevu.“

Mnichovská bezpečnostní konference je jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu a pravidelně se jí účastní ministři a hlavy států zemí celého světa. Konference představuje příležitost k diskusi nejen mezi vládními představiteli, ale i s předními světovými bezpečnostními experty a zástupci nevládních organizací.

 

.